Rüyada parmağın kopmasını görmek

Menderes Ş.(25) - Antalya sordu : "Bulamadığım hemen hemen bütün rüyalar web sitenizde bulunuyor fakat rüyada parmağın kopmasını görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada parmağın kopmasını görmek, huzurlu kalacağına, gıpta ile bakılan kuvvet sahibi olmaya, getirili uğraşlara gireceğine, iyi şansa, işte mevkiye çıkacağına, yeminini yerine getirmeye, gönül ilişkisinin iyi gittiğine, duygusal külfeti bulunan birinden uzaklaşmaya, sıcakkanlı genç kadına, hayallerin hayata geçeceğine, getirili yatırım gerçekleştireceğine delalettir. Olumsuz anlamda değer kaybetmeye, sıkıntıya hayata, üzücü bir problemle karşılaşılacağına, kötü huylu bir kimse eliyle zarar görmeye, can sıkıcı bir hale gelmeye işarettir. Bazen de çağdaş ulemalar şöyle tabir ederler ki: Kişinin gördüğü rüya zorlukları aşarak hasret duyduğu saygınlığa, umudunu kestikten sonra kavuştuğu galibiyete, zorluklara göğüs gererek hak ettiği haysiyete, sıkıntıya düşerek kavuştuğu toplu mala delalettir.

"Rüyada parmağın kopmasını görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Görülen rüyanın yorumlanması ile ilgili bunları biliyor muydunuz

rüyada parmağın kopmasını görmek
  • Sonradan görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler görsel rüya göremez; lakin aynı aşamada ses ve maneviyatı hisseder.
  • Gözümüzü açtıktan beş dakika sonra gördüğümüz rüyanın yüzde 50sini unuturuz.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların daha kısa ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Hızlı Göz Hareketi, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde uykuda geçen zamanın bir gecede 90-120 dakikasını kapsar. REM uykusu kısmı felç halidir. hareket edemez.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya tabircisinin kati suretle rüyalarda görülenin manasını bilmesi icap eder.
  • Kobay hayvanlar üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada parmağın kopmasını görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.