Rüyada parmağını sokmak

Hüseyin N.(20) - İstanbul sordu : "Hayırlı günler, Gördüğüm neredeyse tüm yorumlar web sitenizde bulunuyor ama rüyada parmağını sokmak yorumlar mısınız? "

Rüyada parmağını sokmak, samimi genç kişiye, zahmetsiz elde edilen ganimete, şana sahip olmaya, kısa sürede öğrenilecek mutlu edici havadis öğrenmeye, rahatlamaya, maddi külfeti bulunan dosttan yakasını kurtarmaya, kendisini sevenlerle mutlu olmaya, bol kazanca, vefalı akrabaya, güzel işlere, mutluluğu bulmaya delalet eder. Başka görüşlere göre de ferahının kaçacağına, düşmanlıktan emin olmaya, rahatı kaybetmeye, sıkıntıdan kurtulamamaya, sorumluluktan ötürü rahatsız olunacağına delalet eder. Bazı durumlar için de rüya yorumcuları şöyle tabir ederler ki: Bu rüya umudunu yitirdikten sonra kavuştuğu müjdeye, sıkıntı çekerek istediği kazanca, zahmetle birlikte elde ettiği temiz kazanca, sıkıntıya düşerek ümit ettiği rahata işaret eder.

"Rüyada parmağını sokmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın yorumu konusunda merak ettikleriniz

rüyada parmağını sokmak
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Uykuda en çok yaşanılan olgulardan biri kaygıdır. Olumsuz duygular olumlu hislerden daha sık görülür.
  • Zihnimiz duyularımızın o sırada duyduğu olguları rüyalarda karıştırabilir.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının aynası olduğundan insana kendi düşünce ve duygularını tartması konusunda aracı olur.
  • Kobay hayvanlar kullanılarak yapılan bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Rüya Tabirleri yapan kimsenin tüm geçmiş tabirler konusunda fikir sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de göz önüne alarak rüyayı yorumlaması gerekmektedir.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha sıklıkla rüya görür. Bir erkeğin rüyasında gördüğü insanların büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Ortalama gece boyunca bir iki saat civarı süreyle rüya görürüz.

Yasal Uyarı: "Rüyada parmağını sokmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.