Rüyada peygamber efendimizin adını görmek

Yusuf V.(38) - Sivas sordu : "rüyada peygamber efendimizin adını görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada peygamber efendimizin adını görmek, işte makama ulaşacağına, faydalı işler yapacağına, kazancın bereketli olacağına, hayırlı dosta, kendisini sevenlerle birlikte mutlu olmaya, zahmetsiz elde edilen mülke, bol kısmete, zengin yabancıya, beklentilerin gerçekleşeceğine, verdiği sözünü tutmaya, hünerli bir kişiye işaret eder. Bir diğer yoruma göre de fesat bir akrabaya, ticari kayba, parasızlığa, sıkıntıya düşmeye, kötü huylu bir yönetici tarafından fenalık görmeye delalettir. Bazı durumlar için de ulemalar şöyle tabir ederler ki: Kişinin gördüğü rüya verdiği uğraşların sonunda gözlediği hünere, zorlukların sonrasında kavuştuğu toplu kazanca, zahmetle birlikte ümit ettiği refaha, sıkıntılara göğüs gererek gözlediği refaha yorulmaktadır.

Düşlerinizin analizleri konusunda merak edilenler

rüyada peygamber efendimizin adını görmek
  • Beynimiz vücudumuzun gerçekten duyduğu şeyleri rüyalarımızla birleştirebilir.
  • Ortalama her gece birkaç saat süreyle rüya görürüz.
  • Rüya Tabirleri yapan kişinin bütün geçmiş tabirler hakkında tecrübe sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de değerlendirerek rüyayı tabir etmesi gerekir.
  • Rüya tabiri yapılırken mutlaka, rüya görenin ruh halini, rüyanın anlamını değerlendirmeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Kör olmayan insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini renksiz sinemadan tam renkli görüntüye olan ilgiye bağlıyor.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu yetişkinlerde tüm uykunun yüzde 20-25ini kapsar. REM uykusu bir nevi felç durumudur. hareket edemez.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka takva, adetler, kültürler gibi bir çok faktör ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada peygamber efendimizin adını görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.