Rüyada peygamber efendimizin dua etmesi

Burhan Ö.(20) - Konya sordu : "iyi geceler. rüyada peygamber efendimizin dua etmesi yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada peygamber efendimizin dua etmesi, hayali kurulan bir kazanca, zengin memura, emniyetli hissetmeye, kısa sürede duyulacak iyi gelişmelere, maddi zorluklardan kurtulmaya, alın teriyle elde edilen ganimete, ferahlığa, mutluluğa ermeye, gıpta ile bakılan kuvvet sahibi olmaya, üne ermeye, sevince kavuşulacağına yorulmaktadır. Kimi zaman da fena huylu bir amir eliyle fenalık görmeye, saklanansırların meydana döküleceğine, kederden sıyrılamamaya, huzurunun kaçacağına, hilekar bir tanıdığa delalettir. Bazı ulemalar şöyle dediler: Bu rüya zahmet çekerek gözlediği haysiyete, sıkıntılara göğüs gererek hasret duyduğu huzura, zahmetle birlikte hayalini kurduğu paraya, zahmetle düşlediği mülke işaret eder.

"Rüyada peygamber efendimizin dua etmesi" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin yorumlanması ile ilgili en sık sorulanlar

rüyada peygamber efendimizin dua etmesi
  • Rüya yorumlayan, mutlaka takva, örfler, kültürler vs. pek çok faktör üzerinde bilgi sahibi olmalıdır.
  • Kör olmayan insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz sinemadan renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla rüya görür. Bir erkeğin rüyalarında karşılaştığı karakterlerin büyük çoğunluğu erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Rüyalar alemi, büyük ve manevi bir alemdir.
  • Hayvanlar ile sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da tıpkı insanlar gibi uykularında rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Rüya Tabirleri alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de ilim insanları tarafından değişik tanımlamalar getirilmiştir.
  • Zihnimiz duyularımızın o sırada hissettiği olguları rüyalarımızla birleştirebilir.

Yasal Uyarı: "Rüyada peygamber efendimizin dua etmesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.