Rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi

Fatma R.(21) - Şanlıurfa sordu : "Aradığım hemen hemen tüm rüyalar web sitenizde bulunabiliyor ama rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi, sağlığını kazanmaya, manevi yükü olan yabancıdan yakasını kurtarmaya, zenginliğe, gelire gelecek bolluğa, kısa zamanda öğrenilecek sevindirici haber duymaya, verdiği söze bağlı olunacağına, bonkör yabancıya, kolay elde edilen ziynete, toplum yaşamında huzura, beklentilerin yerine geleceğine, hayırlı akrabaya yorulmaktadır. Bunlarla birlikte rahatının kaçacağına, fesat bir yabancıya, maddi sıkıntıya, içinden çıkılması zor bir durumla yüzleşileceğine, düşmanlıktan emin olunacağına işarettir. Bazı durumlarda da alimler şöyle derler ki: Bu hatalarının ardından hasret duyduğu toplu mala, sıkıntıları aşarak beklediği toplu mala, uğraşlarının sonunda düşlediği paraya, uğraş vererek gözlediği müjdeye delalettir.

"Rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin yorumlanması ile ilgili bilinmeyenler

rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi
  • Doğduktan sonra görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; fakat yakın aşamada koku ve duyguları tecrübe ederler.
  • Zihnimiz kendiliğinden simalar yaratamaz. Uykuda karşılaşılan suratlar hayatımızda karşılaştığımız ama anımsamadığımız yüzlerdir. Hepimiz yaşamımız boyunca binlerce yüz gördüğümüzden, uykumuzda da limitsiz görme becerisine sahibiz.
  • Rüya Tabirleri bizim kültürümüze hem hadisler hem önemli din düşünürleri aracılığıyla iletilmiştir ve günümüzde önemini sürdürmektedir.
  • Rüyayı yorumlayan, mutlaka takva, örfler, toplumsal ananeler vs. pek çok parametre ile ilgili birikim sahibi olmalıdır.
  • Belirgin herhangi bir nesne içeren rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • İleri derecede ruhsal sorunları bulunan kimseler haricinde herkes rüya görür. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, aslında rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.

Yasal Uyarı: "Rüyada peygamber efendimizin hediye vermesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.