Rüyada peynir ve çökelek görmek

Teyfik B.(23) - Kayseri sordu : "Yazdıklarınızı epeydir ilgiyle okudum. Bir gece önce bir rüya gördüm. rüyada peynir ve çökelek görmek yorumlar mısınız? "

Rüyada peynir ve çökelek görmek, birikmiş nimete, aşk hayatında başarıya, imrenilen bir mutluluğa, emniyetli hissetmeye, külfetsiz kazanılan mala, sevince ermeye, finansal külfeti olan arkadaştan kurtulmaya, dostlarla birlikte eğlenmeye, planların gerçekleşeceğine, yararlı uğraşlar ile meşgul olacağına, içten davranan genç kimseye yorulur. Aynı zamanda iş nedeniyle geçim zorluğuna, sorumluluktan ötürü mağdur olmaya, kedere düşmeye, çözümü karmaşık bir sorunla karşılaşılacağına, zulüm görmeye delalettir. Bazı rüya ilmiyle ilgilenenler şöyle yorumlarlar: Görülen rüya cefa ile birlikte hak edilen nimete, umudunu kestikten sonra özlediği sevince, sıkıntıları aşarak hasret duyduğu şöhrete , cefa çekerek hak edilen servete yorulur.

"Rüyada peynir ve çökelek görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların anlamları ile ilgili bunları biliyor muydunuz

rüyada peynir ve çökelek görmek
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için kişiye şahsına ait düşünce ve duygularını tartması konusunda aracı olur.
  • Rüyalar tabiri yapılırken mutlak suretle, kişinin ruh halini, görülen şeyin anlamının hesaba katmalı ve bu doğrultuda bir sonuca varmalıdır.
  • Rüya, geniş ve soyut bir alemdir.
  • Araştırmalar insanların yaklaşık yüzde 25inin rüyalarında geleceğe ilişkin veriler taşıyan imgeler gördüğünü, 3/4ünün ise geçmişle ilgili simgeler gördüğünü gösteriyor.
  • Tahminen bir insanın yaşamının ortalama 3te 1ini, farklı bir tabirle ortalama yetmişbeş yıllık bir yaşamın yirmibeş yılını uyuyarak geçirir.
  • Gözleri gören insanların 1/8i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan renkli görüntüye olan ilgiye ilişkilendiriyor.
  • Rüya tabircisinin mutlaka rüyalarda görülenin manasını bilmesi gerekir.

Yasal Uyarı: "Rüyada peynir ve çökelek görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.