Rüyada saçının kesilmesi

Gülmine S.(45) - İstanbul sordu : "Bulamadığım hemen hemen tüm yorumlar sitenizde yer buluyor ama rüyada saçının kesilmesi yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada saçının kesilmesi, sevinmeye, mutluluğu bulmaya, hayırlı uğraşlar yapacağına, temiz ganimete, ticari kazancı yüksek işler yapacağına, isteklerin hayata geçeceğine, cömert yabancıya, hüner sahibi bir insana, sevdikleriyle birlikte gülmeye, yeminin yerine getirileceğine, mülke gelecek fazlalığa yorulur. Nadiren de kıymet düşmesine, yalancı amire, yoksulluğa, eğitimsiz bir yöneticiye, zora düşmeye delalet eder. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan alimler şöyle yorumlarlar: Bu uzun bir bekleyişin sonunda gözlediği nimete, sıkıntıları aşarak hak ettiği az olan kazancının artacağına, umudunu yitirdikten sonra elde ettiği ticari kazanca, cefa ile birlikte hak edilen mutluluğa yorulur.

"Rüyada saçının kesilmesi" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz tüm rüyaların analizleri ile ilgili merak edilenler

rüyada saçının kesilmesi
  • Düşler insanın iç dünyasının aynası olduğundan kişiye kendi düşünce ve hislerini tartması konusunda aracı olur.
  • Rüya tabirlerinin kılavuz nitelikte olduğu kati suretle göz önünde bulundurulmalı, mesajlara bakılarak gerekli önlemler alınmalıdır.
  • REM, uykunun en derin olduğu evredir. REM uykusu ergen insanlarda uykuda geçen zamanın yaklaşık ¼ünü kapsar. REM uykusu yarı felç durumudur. oynatılamaz.
  • Erkekler, erkekler hakkında daha fazla düş görür. Bir erkeğin rüyasında karşılaştığı insanların yüzde 70i erkektir. Kadında bu oran eşittir.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayanların kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Uyandıktan beş dk. sonra gördüklerimizin yüzde 50sini hatırlamamaya başlarız.
  • Rüyalarda en çok hissedilen olgulardan biri tasadır. Olumsuz duygular olumlu duygulardan baskındır.
  • Belirli herhangi bir nesne barındıran rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle alakalı olmayabilir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.

Yasal Uyarı: "Rüyada saçının kesilmesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.