Rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak

Mahide Ç.(42) - Rize sordu : "Rüya tabirlerinizi uzun bir süredir sıklıkla okudum. rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak açıklar mısınız? Teşekkür ederim"

Rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak, maddiyata gelecek artışa, beklentilerin gerçekleşeceğine, iyi kısmete, mutluluğa kavuşmaya, aşk hayatının iyi olacağına, emniyetli kalmaya, şana ermeye, faydalı uğraşlar ile meşgul olacağına, ticari kazancı yüksek girişim yapacağına, becerikli bir insana, hak edilmiş nimete delalet eder. Olumsuz yorum olarak kederden kurtulamamaya, sorumluluktan dolayı mağdur olunacağına, düşmanlık görmeye, düşmanlığını saklayan insana, sıkıntıya yaşantıya yorulur. Bazen de rüya alimleri dediler ki: Bu zorluklara göğüs gererek gözlediği hayra, çektiği zorlukların sonunda beklediği sevince, yardım alarak düşlediği varlığa, sıkıntıya düşerek elde ettiği itibara delalet eder.

"Rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyalarınızın tabir edilmesi ile ilgili bilinmesi gerekenler

rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak
  • İleri derecede psikolojik sorunları olan kimseler haricinde her birey rüya görür. Şayet rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Rüya Tabirleri uykuda bireyin bilinç altından gelen mesajları yorumlar.
  • Rüya yorumlayan, mutlaka mezhepler, örfler, toplumsal ananeler vb. pek çok etken ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.
  • Rüyalarda en sık hissedilen olgulardan biri kuşkudur. Negatif duygular pozitif duygulardan baskındır.
  • Gözümüzü açtıktan on dk. sonra %90ını unutmuş oluruz.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için insana şahsına ait fikir ve duygularını değerlendirmesi konusunda aracı olur.
  • Rüya Tabirleri yapan bireyin bütün eski yorumlar hakkında bilgi sahibi olması ve rüya sahibinin ruh halini de göz önüne alarak rüyayı yorumlaması gerekmektedir.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada sevdiğinin göğsüne yaslanmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.