Rüyada sıradan düşmek

İbrahim D.(23) - Denizli sordu : "Aradığım neredeyse tüm tabirler burada bulunabiliyor ama rüyada sıradan düşmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada sıradan düşmek, maddi zorluklardan iyi duruma geçmeye, hoşgörülü yaşlı kadına, yüksek makama yükseleceğine, kuvvet sahibi olmaya, parasal yükü bulunan kişiden uzaklaşılacağına, eli açık tanıdığa, emniyetli kalmaya, sosyal yaşamda mutluluğa, taleplerin gerçekleşeceğine, sağlığını kazanmaya, sevdikleriyle birlikte gülmeye delalet eder. Ender olarak da ticari kayba, korkuya gerçekleşmesine, düşmanlık görülmesine, can sıkıcı vaziyete düşmeye, ticaret nedeniyle üzüntüye delalet eder. Farklı bir açıdan bakan yorumcular dediler ki: Bu kaybettikten sonra özlediği başarıya, sıkıntıyla hasret duyduğu temiz kazanca, mağlubiyetten sonra düşlediği varlığa, sıkıntıya düşerek kavuştuğu rahatlığa delalettir.

"Rüyada sıradan düşmek" okuyanlar bunları da okudu:

Rüyanızın analizleri ile alakalı merak edilenler

rüyada sıradan düşmek
  • Bazı zaman net olarak bazen de dolaylı biçimde gelecekte haberler görülür.
  • Beynimiz sıfırdan suratlar oluşturamaz. Rüyalarda görülen suratlar hayatımızda karşılaştığımız fakat hatırlamadığımız suratlardır. Her birimiz yaşantımız boyunca binlerce surat gördüğümüzden, rüyalarımızda da limitsiz surat becerisine sahibiz.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Hastalık yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; fakat yakın seviyede dokunma ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Rüya Yorumları bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam alimleri aracılığıyla iletilmiştir ve bugün de önemini sürdürmektedir.
  • Rüya yorumcusunun maneviyatının kuvvetli olması gereklidir.

Yasal Uyarı: "Rüyada sıradan düşmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.