Rüyada siyah kaban

İlham S.(23) - Samsun sordu : "Gördüğüm hemen hemen tüm yorumlar burada var fakat rüyada siyah kaban açıklayabilir misiniz? "

Rüyada siyah kaban, mutluluğa ermeye, külfetsiz kazanılan rızka, getirili yatırım yapacağına, verdiği sözü yerine getirmeye, emniyetli olmaya, maddi sıkıntılardan iyi duruma geçmeye, manevi yükü bulunan arkadaştan kendini kurtarmaya, tertemiz servete, paraya gelecek artışa, vefalı dosta, şöhrete sahip olunacağına yorulur. Aynı zamanda sırların meydana dökülmesine, kötü niyetli bir yönetici eliyle fenalık görmeye, kedere düşmeye, üzüntüden sıyrılamamaya, huzurunun kaçacağına işarettir. Bazı durumlar için de ulemalar şöyle derler ki: Bu rüya yenilgiden sonra beklediği toplu kazanca, zorlukla birlikte ulaştığı saygınlığa, mağlubiyetten sonra düşlediği ticari kazanca, sıkıntı çekerek kavuştuğu daha iyi kazanca işarettir.

"Rüyada siyah kaban" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların analizleri ile ilgili bilinmesi gerekenler

rüyada siyah kaban
  • Rüya Tabiri bizim kültürümüze hem hadisler hem önde gelen İslam düşünürleri aracılığıyla iletilmiştir ve günümüzde geçerliliğini sürdürmektedir.
  • Ortalama gece boyunca bir iki saat civarı süreyle rüya görülür.
  • Rüya Tabiri alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de ilim insanları tarafından farklı açıklamalar yapılmıştır.
  • Rüya yorumu yapan kişi, mutlaka takva, adetler, toplumsal ananeler vs. bir çok nokta konusunda bilgi sahibi olmalıdır.
  • Uyandıktan 5 dk. sonra gördüğümüz rüyanın yüzde 50sini unuturuz.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayanların daha kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Görme engeli olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir bilimsel araştırmaya göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişimin nedenini siyah-beyaz filmden renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada siyah kaban" yazısı izinsiz kopyalanamaz.