Rüyada talih kuşu görmek

Yasemin Ö.(37) - İstanbul sordu : "Hayırlı sabahlar. Yazdıklarınızı kısa bir süredir beğenerek okuyorum. Bugün bir rüya gördüm. rüyada talih kuşu görmek açıklar mısınız? "

Rüyada talih kuşu görmek, ettiği yeminini tutacağına, büyük mertebeye çıkılacağına, arzuların gerçekleşeceğine, tertemiz mala, sağlıklı yaşamaya, güce ulaşmaya, kendisini sevenlerle birlikte gülmeye, vefakar evlada, güvende hissetmeye, elinden her iş gelen bir insana, eli açık aile ferdine işarettir. Bir diğer yoruma göre de çözümü karmaşık bir olayla karşılaşılacağına, anlayışsız bir düşmana, sıhhatin yitirileceğine, yalancı insana, can sıkıcı hale düşmeye yorulmaktadır. Bazı durumlarda da rüya uzmanları şöyle tabir ederler: Bu uğraş vererek gözlediği şerefe, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hak edilen daha sağlıklı bir hayata, zorlukların ardından istediği rahata, sıkıntıları aşarak hayalini kurduğu berekete işarettir.

"Rüyada talih kuşu görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların yorumu hakkında bunları biliyor musunuz

rüyada talih kuşu görmek
  • Bazen açıkça kimi zaman da üstü kapalı olarak gelecekte haberler görülür.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm hali olarak da adlandırılır
  • Beynimiz hiç yoktan simalar ortaya çıkaramaz. Uykuda karşılaşılan simalar hayatımızda yüz yüze geldiğimiz ama anımsamadığımız yüzlerdir. Her birimiz yaşantımız sırasında onbinlerce sima gördüğümüz için, rüyalarımızda da sınırsız yüz becerisine sahibiz.
  • Kör olmayan insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüyalar tabirleri yapılırken kati suretle, rüya sahibinin ruh halini, görülen rüyanın anlamını hesaba katmalı ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca varmalıdır.
  • Düşler kişinin iç dünyasının yansıması olduğu için kişiye şahsına ait fikir ve duygularını değerlendirmesi konusunda aracı olur.

Yasal Uyarı: "Rüyada talih kuşu görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.