Rüyada tanıdığının kanser olduğunu görmek

Cengiz U.(32) - İstanbul sordu : "Gördüğüm nerdeyse bütün rüyalar burada yer buluyor fakat rüyada tanıdığının kanser olduğunu görmek yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada tanıdığının kanser olduğunu görmek, mal varlığına gelecek fazlalığa, külfetsiz elde edilen servete, emniyetli yaşamaya, duygusal hayatın iyi gittiğine, sözüne bağlı olunacağına, problemlerden uzak bir hayat sürdüreceğine, istenilen bir kazanca, refaha kavuşmaya, imrenilen kuvvete ulaşmaya, maddi sıkıntılardan uzak durmaya, memuriyette makama gelineceğine işaret eder. Olumsuz yorum olarak parasızlığa, sıkıntılı hayata, ferahının bozulacağına, sağlığın yitirileceğine, düşmanlığını gizleyen akrabaya yorulmaktadır. Bu rüyaya daha olumlu yaklaşan çağdaş ulemalar şöyle yorumlarlar: Kişinin gördüğü rüya cefa çektikten sonra hak edilen ticari kazanca, zorlukla kavuştuğu huzura, mağlubiyetten sonra düşlediği temiz kazanca, sıkıntıları aşarak ulaştığı zafere delalet eder.

Görülen rüyanın tabiri ile ilgili bilmedikleriniz

rüyada tanıdığının kanser olduğunu görmek
  • Belirli bir nesne barındıran rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar simgesel bir dille konuşur.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka takva, adetler, toplumsal ananeler vb. bir çok etken üzerinde bilgi sahibi olmalıdır.
  • Rüya, geniş ve soyut bir dünyadır.
  • Sonradan gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan görme engelli kimseler resimli rüya göremez; lakin yakın aşamada koku ve maneviyatı tecrübe ederler.
  • Beynimiz hiç yoktan suratlar ortaya çıkaramaz. Uykuda görülen yüzler hayatımızda yüz yüze geldiğimiz ancak hatırlamadığımız yüzlerdir. Her birimiz yaşamımız sırasında çok sayıda yüz gördüğümüz için, uykumuzda da limitsiz surat becerisine sahibiz.
  • Rüyalar tabirleri yapılırken mutlak suretle, kişinin ruh halini, görülen şeyin anlamının göz önünde bulundurmalı ve bu doğrultuda bir sonuca varmalıdır.
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü tespit edilmiştir.
  • Çok fazla psikolojik sorunları olan insanlar dışında herkes rüya görebilir. Şayet rüya görmediğinizi düşünüyorsanız, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.

Yasal Uyarı: "Rüyada tanıdığının kanser olduğunu görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.