Rüyada taşları dizmek

Selmin C.(37) - Azerbaycan sordu : "rüyada taşları dizmek açıklar mısınız? "

Rüyada taşları dizmek, iyi geleceğe, emniyette yaşamaya, verdiği sözünü yerine getirmeye, planların gerçekleşeceğine, eşiyle mutlu olmaya, mutluluğa ermeye, güzel gelire, görgülü orta yaşlı yabancıya, gıpta ile bakılan kuvvete ulaşmaya, vefalı akrabaya, alın teriyle elde edilen ziynete yorulur. Bunlarla birlikte fena niyetli tanıdık tarafından zarar görmeye, yalancı bir yöneticiye, sıhhatin yitirileceğine, saklanansırların meydana döküleceğine, sefalete delalet eder. Rüyaya daha olumlu bir pencereden bakan rüya ilminde önde gelenler şöyle dediler ki: Görülen rüya uğraş vererek hak edilen şana, sıkıntıyla hak edilen zenginliğe, çektiği zorlukların sonunda kavuştuğu paraya, meşakkatle birlikte beklediği ganimete delalet eder.

"Rüyada taşları dizmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyaların analizleri hakkında bilinmesi gerekenler

rüyada taşları dizmek
  • Erkekler rüyalarında daha gerilimli duygular tecrübe ederler.
  • Rüyalarda en çok hissedilen olgulardan biri kaygıdır. Negatif duygular pozitif duygulardan daha sık görülür.
  • Rüya tabirleri mutlaka hayra yorulmalıdır.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, yüzde 88i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş insanların sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden tam renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya tabircisi, mutlaka takva, örfler, toplumsal ananeler vs. pek çok nokta ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.
  • Ortalama olarak gecede birkaç saat süreyle rüya görülür.
  • Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve ekseriyetle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.

Yasal Uyarı: "Rüyada taşları dizmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.