Rüyada tek taş takmak

Kadir V.(40) - Sakarya sordu : "hayırlı sabahlar. Sayfalarınızı bir kaç gündür yakından inceledim. Üç dört gece önce rüya gördüm. rüyada tek taş takmak yorumlar mısınız? "

Rüyada tek taş takmak, gönül ilişkilerinde huzura, imrenilen kuvvete ulaşmaya, güvende hissetmeye, getirisi yüksek işler ile meşgul olacağına, kolay kazanılan altına, finansal yükü olan akrabadan uzaklaşılacağına, maddi sıkıntılardan feraha çıkmaya, malın kazançlı olmasına, samimi yaşlı tanıdığa, bonkör akrabaya, zenginliğe yorulmaktadır. Başka görüşlere göre de dara düşmeye, parasal zarara, rahatının kaçacağına, yalancı bir yöneticiye, sırların açığa dökülmesine delalet eder. Farklı bir açıdan yaklaşan rüya uzmanları şöyle dediler: Bu meşakkatle birlikte kavuştuğu saygınlığa, ümitsizlikten sonra hasret duyduğu daha iyi bir hayata, cefa çekerek hasret duyduğu başarıya, umudunu yitirdikten sonra istediği daha iyi bir hayata delalettir.

"Rüyada tek taş takmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşlerin yorumlanması konusunda merak ettikleriniz

rüyada tek taş takmak
  • Görme engeli olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını siyah-beyaz görür, 7/8i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların büyük çoğunluğu renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece yüzde 4.4ü rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini renksiz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Bilimsel olarak gerçek kabul edilmese de, gerçekleştirilen araştırmalarda horlayan insanların kısa ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüyalar yorumu yapılırken mutlak suretle, kişinin ruh halini, görülen rüyanın anlamını irdelemeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Düş denilen şey, uykuda yaşanan tuhaf durumlardır
  • Belirgin herhangi bir nesne içeren rüya, genellikle direkt olarak o nesneyle ilgili değildir. Rüyalar sembolik bir dille konuşur.
  • Zihnimiz duyularımızın o sırada hissettiği olguları rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Rüyalarda en sık hissedilen olgulardan biri tasadır. Olumsuz duygular olumlu duygulardan güçlüdür.

Yasal Uyarı: "Rüyada tek taş takmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.