Rüyada üstünde battaniye görmek

Zafer N.(40) - İstanbul sordu : "Aradığım neredeyse bütün rüyalar web sitenizde yer buluyor ama rüyada üstünde battaniye görmek açıklayabilir misiniz? "

Rüyada üstünde battaniye görmek, yüksek şansa, işyerinde terfiye, akrabalarla birlikte gülmeye, mutluluğa kavuşmaya, duygusal hayatın iyi olacağına, ettiği yeminini yerine getireceğine, güzel uğraşlara, istenilen bir başarıya, vefakar evlada, ikili ilişkilerde feraha, kazanılan mala yorulmaktadır. Olumsuz anlamda maddi zorluğa, rahatının kaçacağına, mesuliyetten dolayı rahatsız olunacağına, zulüm görmeye, kıymet yitirmeye delalet eder. Farklı düşünen alimler şöyle dediler ki: Kişinin gördüğü rüya çektiği sıkıntıların meyvesini alarak düşlediği rahata, zahmetle düşlediği rahata, zahmetle hasret duyduğu hünere, zorlukla birlikte ümit ettiği rahata delalet eder.

"Rüyada üstünde battaniye görmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz rüyanın tabir edilmesi ile ilgili en sık sorulanlar

rüyada üstünde battaniye görmek
  • Kesin bulgular ile kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Rüya yorumcusu, mutlaka dinler, örfler, toplumsal ananeler vb. pek çok değişken üzerinde birikim sahibi olmalıdır.
  • Rüyalar kişinin iç dünyasının yansıması olduğundan insana kendi fikir ve hislerini değerlendirmesi konusunda öncülük eder.
  • Rüyayı yorumlayan, kati suretle sonuç olarak rüya görenin ne derecede etkileneceğini değerlendirmeli, sinirsel sıkıntılara neden olacak yorumlardan zorunlu kalmadıkça kaçınmalıdır.
  • Erkekler rüyalarında daha gerilimli duygular yaşarlar.
  • Gözleri gören insanların yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda değişmeye başladı. Günümüzde yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini renksiz sinemadan tam renkli elektronik cihazlara olan ilgiye ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada üstünde battaniye görmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.