Rüyada yeğen dövmek

Selamı Ü.(39) - Bursa sordu : "Dün size ilettiğim rüyayı gördüm. rüyada yeğen dövmek yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim"

Rüyada yeğen dövmek, mala gelecek berekete, getirisi yüksek işler ile meşgul olacağına, manevi külfeti olan akrabadan kurtulmaya, güvenli olmaya, sevince, hatrı sayılır güç sahibi olmaya, ikili ilişkilerde mutluluğa, aşk hayatının yolunda olduğuna, beceri sahibi bir kimseye, şana ulaşılacağına, maddi zorluklardan uzak durmaya delalettir. Ayrıca sıhhatin yitirileceğine, mutsuz edici bir olayla yüzleşileceğine, iyi hali kaybetmeye, sıkıntıya yaşantıya, hoşnutsuz duruma düşmeye yorulur. Geniş bir çerçeveden bakan ulemalar şöyle yorumlarlar ki: Bu zahmetle birlikte hasret duyduğu ticari kazanca, umudunu kestikten sonra düşlediği hünere, zorlukla kazandığı güce, uzun süren çabaların sonunda gözlediği ganimete delalettir.

"Rüyada yeğen dövmek" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün analizleri ile ilgili merak ettikleriniz

rüyada yeğen dövmek
  • Rüya tabiri yapan kişinin mutlak suretle rüyanın tabirini bilmesi gerekmektedir.
  • Rahatsızlık yüzünden gözleri görmeyenler görsel rüyalar görebilir. Doğuştan göremeyen kimseler görsel rüya göremez; ancak aynı seviyede koku ve duyguları hisseder.
  • Zihnimiz hiç yoktan suratlar yaratamaz. Uykuda görülen suratlar yaşantımızda yüz yüze geldiğimiz ama kime ait olduğunu bilmediğimiz yüzlerdir. Her birimiz yaşantımız boyunca binlerce sima gördüğümüzden, rüyalarımızda da limitsiz yüz yeteneğine sahibiz.
  • Erkekler rüyalarındakadınlardan daha kavgacı duygular yaşarlar.
  • Rüya tabiri yapan kişi, mutlaka mezhepler, adetler, kültürler vb. pek çok faktör ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır.
  • Kesin bulgular ile gerçek kabul edilmese de, yapılan araştırmalarda horlayan insanların az ve genellikle hatırlanmayan rüyalar gördüğü sonucuna varılmıştır.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını renksiz görür, 7/8i ise tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi renksiz görülüyordu. Fakat sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün yirmi beş yaşına gelmemiş kimselerin yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişikliğin nedenini renksiz filmden renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.

Yasal Uyarı: "Rüyada yeğen dövmek" yazısı izinsiz kopyalanamaz.