Rüyada yüksek ağaca çıkmak

Ismail C.(43) - İzmir sordu : "Hayırlı akşamlar, rüyada yüksek ağaca çıkmak yorumlayabilir misiniz? "

Rüyada yüksek ağaca çıkmak, sevdikleriyle gülmeye, planların gerçekleşeceğine, kısa zamanda alınacak memnun edici gelişmelere, iyi gelire, huzurlu olmaya, hayırlı işler gerçekleştireceğine, önemli kuvvete, kazancın hayırlı olmasına, şana kavuşmaya, alın teriyle kazanılan paraya, yüksek mertebeye gelineceğine işarettir. Bunlarla birlikte muhtaç duruma düşmeye, içinden çıkılması zor bir olayla yüzyüze gelineceğine, korkulanın olmasına, iyi hali kaybetmeye, sırların açığa döküleceğine yorulmaktadır. Bazı rüya alimleri dediler ki: Kişinin gördüğü rüya sıkıntı çekerek düşlediği varlığa, mağlubiyetten sonra hak ettiği hayra, zahmet çekerek gözlediği kazanca, sıkıntı çekerek kavuştuğu kazanca yorulmaktadır.

"Rüyada yüksek ağaca çıkmak" okuyanlar bunları da okudu:

Gördüğünüz düşün yorumları ile alakalı en sık sorulanlar

rüyada yüksek ağaca çıkmak
  • Rüyada çoğunlukla iç ses vardır. Bilmediğimiz şehirlerin, yabancı kişilerin adlarını bildirir.
  • Uyku, kalıcı olmayan ölüm hali olarak da değerlendirilir
  • Aşırı psikolojik problemleri bulunan insanlar dışında her birey rüya görebilir. Şayet rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Kör olmayan kimselerin yüzde 12si rüyalarını renksiz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan bilimsel araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız yüzde 4.4ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bu değişimin nedenini renksiz sinemadan renkli görüntüye geçmemize bağlıyor.
  • Rüya tabirleri yapılırken kesinlikle, rüya sahibinin ruh halini, rüyanın anlamını değerlendirmeli ve bu doğrultuda bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Beynimiz duyularımızın gerçekten duyduğu olguları rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Rüya Tabiri alanında gerek din alimleri, gerek düşünürler, gerekse de ilim insanları tarafından türlü tanımlamalar getirilmiştir.
  • Düşler kişinin iç dünyasının yansıması olduğundan kişiye kendi fikir ve duygularını değerlendirmesi konusunda aracı olur.

Yasal Uyarı: "Rüyada yüksek ağaca çıkmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.