Rüyada yüzüğün taşının düşmesi

Murat F.(35) - Norveç sordu : "rüyada yüzüğün taşının düşmesi açıklar mısınız? "

Rüyada yüzüğün taşının düşmesi, elinden her iş gelen bir kimseye, emniyette yaşamaya, huzura kavuşmaya, gelire gelecek bolluğa, sıcakkanlı orta yaşlı adama, yakında alınacak memnun edici haber duymaya, mutluluk dolu günlere, yüksek şansa, sevince ermeye, kolay kazanılan ziynete, getirisi yüksek işler ile meşgul olacağına delalettir. Hoşnutsuz yorum olarak da içinden çıkılması zor bir durumla karşılaşılacağına, sefalete, rahatının bozulacağına, istenmeyen bir durumla yüzyüze gelineceğine, saklanansırların ortaya döküleceğine yorulmaktadır. Bazen de rüya uzmanları şöyle tabir ederler ki: Bu meşakkatle özlediği galibiyete, sıkıntılara göğüs gererek beklediği berekete, bir kişiden yardım isteyerek kavuştuğu refaha, cefa ile birlikte hak edilen haysiyete işaret eder.

Gördüğünüz rüyaların yorumu ile ilgili bunları biliyor muydunuz

rüyada yüzüğün taşının düşmesi
  • İleri derecede ruhsal problemleri olan kimseler dışında herkes rüya görebilir. Şayet rüya göremediğini söyleyenlerdenseniz, işin aslı rüyalarınızı anımsayamıyorsunuzdur.
  • Erkekler rüyalarında daha negatif hisler yaşarlar.
  • Yaklaşık olarak her gece bir iki saat civarı rüya görülür.
  • Rahatsızlık yüzünden görme yeteneğini yitirenler görsel rüyalar görebilir. Doğduğu andan itibaren görme engelli kimseler resimli rüya göremez; ancak aynı aşamada ses ve duyguları tecrübe ederler.
  • Görme engeli olmayan insanların 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa tüm renklerin seçilebilir olduğu şekilde görürler. Eski bir araştırmaya göre rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Ancak sonuçlar ilerleyen yıllarda ciddi oranda değişime uğradı. Bugün 25 yaşın altındaki insanların yalnız küçük bir yüzdesi rüyalarını renksiz. Son araştırmalar bahsi geçen değişikliğin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli görüntüye geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Beynimiz hiç yoktan yüzler yaratamaz. Rüyalarda gördüğümüz yüzler yaşantımızda gördüğümüz ancak anımsamadığımız suratlardır. Her birimiz yaşantımız boyunca onbinlerce surat gördüğümüzden, uykumuzda da sınırsız surat yetisine sahibiz.
  • Rüya Tabiri uykuda insanın bilinç altından gelen mesajlar ile ilgilenir.
  • Rüya tabirleri kesinlikle iyiye yorulmalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada yüzüğün taşının düşmesi" yazısı izinsiz kopyalanamaz.