Rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak

Yılmaz Z.(19) - İstanbul sordu : "Aradığım neredeyse bütün tabirler burada yer buluyor ancak rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak yorumlar mısınız? "

Rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak, üne ermeye, gelirin hayırlı olacağına, mutluluğu bulmaya, zahmetsiz kazanılan rızka, istenilen bir başarıya, vefalı çocuğa, yeminin tutulacağına, bereketli geleceğe, parasal külfeti olan tanıdıktan uzaklaşılacağına, feraha, sağlığını kazanmaya yorulmaktadır. Olumsuz anlamda parasal zarara, sıkıntılı hayata, parasızlığa, üzüntü verecek durumla yüzyüze gelineceğine, sıkıntı verici bir problemle yüzleşileceğine yorulmaktadır. Bazı alimler şöyle yorumlarlar ki: Bu başarısızlıktan sonra ulaştığı rahata, sıkıntıyla elde ettiği onura, verdiği uğraşların sonunda elde ettiği başarıya, yenilgiden sonra hak edilen ticari kazanca delalet eder.

"Rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak" okuyanlar bunları da okudu:

Düşlerinizin tabiri hakkında bilmeniz gerekenler

rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak
  • Rüyalar mutlak suretle hayra yorulmalıdır.
  • Rüya tabircisi, mutlaka takva, adetler, kültürler vs. pek çok parametre ile ilgili birikim sahibi olmalıdır.
  • Belirli bir nesne içeren rüya, ekseriyetle doğrudan o nesneyle alakalı değildir. Rüyalar sembolik mesajlar verir.
  • Gözleri gören kimselerin 1/8i rüyalarını siyah-beyaz görür, yüzde 88i ise renkli görürler. 1915 ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmaya dayanarak rüyaların önemli bir yüzdesi siyah-beyaz görülüyordu. Fakat sonuçlar 1960lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Bugün 25 yaşın altındaki kimselerin sadece küçük bir yüzdesi rüyalarını siyah beyaz görüyor. Güncel bahsi geçen değişimin nedenini siyah-beyaz televizyondan tam renkli elektronik cihazlara geçmemize ilişkilendiriyor.
  • Rüya yorumları yapılırken kesinlikle, rüya görenin ruh halini, rüyanın anlamını irdelemeli ve bu bilgilerin ışığında bir sonuca ulaşılmalıdır.
  • Kobay hayvanlar üzerinde sürdürülen bilimsel araştırmalar, hayvanların da rüya görebildiklerini kanıtlamıştır.
  • Beynimiz bedenimizin gerçekten duyduğu şeyleri rüyalarımızla karıştırabilir.
  • Rüyalar yorumları yapılırken aceleci davranılmamalıdır.

Yasal Uyarı: "Rüyada arkadaşıyla kucaklaşmak" yazısı izinsiz kopyalanamaz.